Anasayfa
 İMMED
 İşletme Mühendisliği
 Mentörlük Projesi
Kimler Mentör Olabilir?
Mentorluğu Yapılacak Öğrenciler
Başvuru Formu

 Kariyer
 Haberler ve Etkinlikler
 İletişim


 

İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ MENTÖRLÜK PROJESİ

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Kulübü ve İşletme Mühendisliği Bölüm Başkanlığı tarafından 2009-2010 döneminde başlatılan “İşletme Mühendisliği Mentorluk Projesi” İşletme Mühendisliği markasını daha da güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Mezunlar mentorluk projesi ile iş hayatı ve “İşletme Mühendisliği Bölümü” hakkında edindikleri tecrübe ve bilgileri öğrencilere aktarmaktadır. Ayrıca bu proje ile İşletme Mühendisliği öğrencileri, mezunların profesyonel hayatlarını kısıtlamadan onlar ile daha yakın ilişkiler kurabilmekte, tecrübelerinden faydalanmakta ve sosyal katkılar sağlamaktadırlar.

Siz de mentorluk yapmak istiyorsanız, başvuru formu için tıklayınız.

İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ MENTORLUK PROJESİNİN SÜRECİ VE GELİŞİMİ

2009 – 2010 DÖNEMİ

Mentorluk Projesi 2009 – 2010 eğitim ve öğretim yılında İTÜ – İşletme Mühendisliği Kulübü veİTÜ – İşletme Mühendisliği Bölümü ile ortak bir çalışma olarak 22 Ocak 2010 tarihinde 18 mentor-mentee eşleşmesiyle başlatılmıştır.

Proje Gelişim Süreci ve Öneriler:

Pilot uygulama olarak başlatılan Mentorluk Projesi’nde yer alan mentor ve menteelere, projenin geliştirilmesine yönelik geri bildirimler almak ve projenin takibini sağlamak amacıyla, sorulardan oluşan formlar gönderilmiştir. Projenin birebir elemanları olarak öğrenciler ve mentorlardan, projenin nasıl daha iyi yürüyebileceğine dair gelen öneriler ve nerelerde eksik kaldığına dair bilgiler de toplanmıştır. Projenin daha interaktif ve daha verimli olması için tüm mentor ve öğrencilerin bir arada olduğu küçük bir toplantı da düzenlenmiştir. Bu toplantıda alınan kararlar şu şekildedir:

· Projenin her iki taraf için daha iyi anlaşılabilir kılınması

· Öğrencilerin sıkı bir şekilde proje kapsamında takip edilmesi

· Belirli zaman aralıklarında hem mentor hem de mentee’lerin geri bildirim yapmaları

2011- 2012 DÖNEMİ

2011-2012 eğitim ve öğretim yılı güz döneminde mentorluk projesinin 2. dönemi için 16 mentor-mentee eşleştirmesi yapılmıştır. Eşleştirme sonuçları, mentor ve menteelerin katıldığı yaklaşık 1 saat süren küçük bir kokteylin ardından açıklanmış ve mentor ve mentee’lerin ilk tanışmaları da burada olmuştur.


Site Ziyaretçi Sayısı: 115545
     

© İTÜ İşletme Mühendisliği Mezunlar Derneği (İMMED)